Yukarı
Çık

Ana SayfaHakkımızdaHizmetlerZararlı BöceklerReferanslarİletişimBize Yazın
Yaban Arısı

Özellikleri
Boy : 2.0 - 2.5 cm.

Renk : Siyah ve sarı çizgili

 

Davranışları
Yabanarılarının binlercesi tek koloni halinde yaşarlar. İlkbaharın başında tek bir kraliçeden başlayan koloni ilk birkaç ay çok küçüktür. Yaz aylarına gelindiğinde, problem yaratacak nüfusa gelirler. Yuvaları bozulduğunda çok saldırgan olurlar ve çok acı vererek sokarlar. Bir kez soktuğunda ölen balarılarından farklı olarak, yabanarıları birçok kez sokabilirler. Leşle beslenen haşereler olduklarından, ağaçlık alanlarda veya arazilerde faydaları vardır. Ancak evlere yakın veya ev içlerinde bulunan koloniler, oraya yaşayanlar için tehdit oluştururlar. Böyle bir durum fark edildiğinde, koloniler muhakkak elimine edilmelidir. Bu arılarlar mücadelenin tehlikeli olması nedeniyle profesyonel bir firmadan hizmet alınması doğrudur.

 

Yaşam Alanları
Yuvalarını toprakta, örneğin eski kemirgen yuvalarının içinde veya benzer deliklerde yapmayı tercih ederler.

 

Mücadele İpuçları
Yabanarısı sokmalarına karşı alınabilecek önlemler şunlardır:

 • Elektrikle çalışan çim biçme, budama makineleri kullanıldığında, yüksek ses ve vibrasyonun kışkırtıcı etkisi düşünülerek yabanarısı saldırısına karşı dikkatli olunmalıdır.
 • Yabanarısı yuvaları biliniyorsa o noktalardan uzak durulmalıdır.
 • Bina duvarında girip çıktıkları görülen bir delik bulunduğunda, bu delik KAPATILMAMALIDIR. Zira bina içine başka bir çıkış olabilir ve malzemesine göre duvarda delik bile açabilirler.
 • Bilgi ve iletişim için bize ulaşın!

  BERKA İLAÇLAMA -> Konak Mah. Burak Sok. No: 3/1 Nilüfer / BURSA

  Telefon ile Ulaşın
  (Hafta İçi » 09:00 - 18:00)
    0224 453 21 24

  E-posta Gönderin
    berka@berkailaclama.com

  Telefon ile Ulaşın)
    0546 283 89 81

  Telefon ile Ulaşın)
    

  Hizmet Bölgeleri

  Nilüfer İlaçlama Gürsu İlaçlama Kestel İlaçlama İnegöl İlaçlama Yenişehir İlaçlama İznik İlaçlama Orhaneli İlaçlama Orhangazi İlaçlama Mudanya İlaçlama Gemlik İlaçlama Osmangazi İlaçlama Yıldırım İlaçlama Karacabey İlaçlama Büyükorhan İlaçlama Harmancık İlaçlama Keles İlaçlama Mustafakemalpaşa İlaçlama Beşevler İlaçlama Üçevler İlaçlama Özlüce İlaçlama Görükle İlaçlama Kültür İlaçlama

  HAKKIMIZDA

  Başta insan sağlığı olmak üzere hedef dışı canlıyı ve çevreyi korumak prensibimiz çerçevesinde, müşterimize kaliteli, periyodik, ekonomik ve kalıcı çözümler sunarak yaptığımız işin kalitesini sürekli iyileştirmenin gayreti ile rakiplerimize göre daima en iyi hizmeti vermektir.

  İLETİŞİM

  Konak Mah. Burak Sok. No: 3/1
  Nilüfer / BURSA

  Telefon : 0224 453 21 24

  E-Posta : berka@berkailaclama.com

  HABERDAR OLUN

  firmamız ve hizmetlerimizden haberdar olmak için berka@berkailaclama.com adresimize bir istek iletisi gönderin.

  Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2024 Berka İlaçlama

  Sitemap   |   Tasarım : interbim.com