Yukarı
Çık

Ana SayfaHakkımızdaHizmetlerZararlı BöceklerReferanslarİletişimBize Yazın
Hırsız Karıncalar

Özellikleri

Boy: 1,5 mm'den küçük boylarıyla binalarda rastlanan en küçük karınca türüdür.

Renk: Altı sarısı

Boy ve renkleri sebebiyle, biraz daha büyük olan firavun karıncalarıyla karıştırılırlar. Hırsız karıncaların antenlerinde 10 segment ve ucunda iki segmentli topuz varken, firavun karıncaların antenlerinde 12 segment ve üç segmentli topuz vardır.

 

Davranışlar

Hırsız olarak adlandırılmalarının sebebi, yuvalarını diğer tür karıncaların yakınına kurarak yiyeceklerini, yumurtalarını ve larvalarını çalarak yemeleridir. Kolonileri küçük olup bulunmaları zordur. Evlerde genellikle rutubet sebebiyle banyolarda ve gıda sebebiyle mutfaklarda görülürler.

 

Yaşam Alanları

Bu karıncalar toprakta, kerestelerde, boşluklarda ve tüm uygun mekanlarda yuva kurarlar. Yuvalarını bulmak imkansız gibidir.

 

Mücadele İpuçları

Mücadele edilmeleri zor olabilmektedir. Firavun karıncalarıyla karıştırılmaları sonucu, etkili olmayan yanlış yem kullanılabilir. Hırsız karıncalar yüksek proteinli ve yağlı gıdaları tercih ederler. Farklı yemler arasında doğru tercihi yapacak profesyonellerin başarı oranı daha yüksek olacaktır.

Bilgi ve iletişim için bize ulaşın!

BERKA İLAÇLAMA -> Konak Mah. Burak Sok. No: 3/1 Nilüfer / BURSA

Telefon ile Ulaşın
(Hafta İçi » 09:00 - 18:00)
  0224 453 21 24

E-posta Gönderin
  berka@berkailaclama.com

Telefon ile Ulaşın)
  0546 283 89 81

Telefon ile Ulaşın)
  

Hizmet Bölgeleri

Nilüfer İlaçlama Gürsu İlaçlama Kestel İlaçlama İnegöl İlaçlama Yenişehir İlaçlama İznik İlaçlama Orhaneli İlaçlama Orhangazi İlaçlama Mudanya İlaçlama Gemlik İlaçlama Osmangazi İlaçlama Yıldırım İlaçlama Karacabey İlaçlama Büyükorhan İlaçlama Harmancık İlaçlama Keles İlaçlama Mustafakemalpaşa İlaçlama Beşevler İlaçlama Üçevler İlaçlama Özlüce İlaçlama Görükle İlaçlama Kültür İlaçlama

HAKKIMIZDA

Başta insan sağlığı olmak üzere hedef dışı canlıyı ve çevreyi korumak prensibimiz çerçevesinde, müşterimize kaliteli, periyodik, ekonomik ve kalıcı çözümler sunarak yaptığımız işin kalitesini sürekli iyileştirmenin gayreti ile rakiplerimize göre daima en iyi hizmeti vermektir.

İLETİŞİM

Konak Mah. Burak Sok. No: 3/1
Nilüfer / BURSA

Telefon : 0224 453 21 24

E-Posta : berka@berkailaclama.com

HABERDAR OLUN

firmamız ve hizmetlerimizden haberdar olmak için berka@berkailaclama.com adresimize bir istek iletisi gönderin.

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2024 Berka İlaçlama

Sitemap   |   Tasarım : interbim.com