Yukarı
Çık

Ana SayfaHakkımızdaHizmetlerZararlı BöceklerReferanslarİletişimBize Yazın
Pire

Özellikleri

Boy: 4 mm.

Renk: Kızılımsı kahverengi

Yassı yapıları sayesinde hayvanların tüyleri arasında kolayca hareket ederler. Evlerde rastlanan pireler en çok kedi ve köpeklerle taşınanlardır. Bir kez iç alana girdiklerinde hızla çoğalırlar.

 

Davranışlar

Dişi pire günde 18 yumurta bırakabilir. Bir köpek üzerindeki 20 pire, günde 360 yani haftada 2000 yumurta bırakabilirler. Uygulama yapıldıktan sonra hiç görülmemeleri iki hafta alır. Bunu nedeni, pupa pirelerin kimyasallardan etkilenmemeleri ve ancak kozalarından çıktıktan sonra ölmeleridir. Uygulama sonrası vakum yapılması, yetişkin pireleri kozalarından çıkmaya zorladığından dolayı bu süreci hızlandırmaktadır.

 

Yaşam Alanları

Pireler hayvanların üzerinde yaşayan parazitlerdir. Yumurta üretebilmek için de bu hayvanların kanlarını emmeleri gerekmektedir. Yumurtlama ve kan emme eylemlerini genelde hayvan uyurken gerçekleştirirler. Pirelerin evcil hayvanlara bulaşması bunların dış alanda bulunmalarıyla olabilmektedir.

 

Mücadele İpuçları

Dört basamaklı ve her biri profesyonel bir firma tarafından gerçekleştirilmesi daha doğru olacak bir uygulama yöntemi ile mücadele edilir:

 • Uygulamaya hazırlık
 • Hayvanlara uygulama yapılması
 • İç alanlara uygulama yapılması
 • Dış alanlara uygulama yapılması Pire istilasına sebep olan ev hayvanlarını pirelerden koruyan ürünlerin kullanılması ana önlem olacaktır.
 • Bilgi ve iletişim için bize ulaşın!

  BERKA İLAÇLAMA -> Konak Mah. Burak Sok. No: 3/1 Nilüfer / BURSA

  Telefon ile Ulaşın
  (Hafta İçi » 09:00 - 18:00)
    0224 453 21 24

  E-posta Gönderin
    berka@berkailaclama.com

  Telefon ile Ulaşın)
    0546 283 89 81

  Telefon ile Ulaşın)
    

  Hizmet Bölgeleri

  Nilüfer İlaçlama Gürsu İlaçlama Kestel İlaçlama İnegöl İlaçlama Yenişehir İlaçlama İznik İlaçlama Orhaneli İlaçlama Orhangazi İlaçlama Mudanya İlaçlama Gemlik İlaçlama Osmangazi İlaçlama Yıldırım İlaçlama Karacabey İlaçlama Büyükorhan İlaçlama Harmancık İlaçlama Keles İlaçlama Mustafakemalpaşa İlaçlama Beşevler İlaçlama Üçevler İlaçlama Özlüce İlaçlama Görükle İlaçlama Kültür İlaçlama

  HAKKIMIZDA

  Başta insan sağlığı olmak üzere hedef dışı canlıyı ve çevreyi korumak prensibimiz çerçevesinde, müşterimize kaliteli, periyodik, ekonomik ve kalıcı çözümler sunarak yaptığımız işin kalitesini sürekli iyileştirmenin gayreti ile rakiplerimize göre daima en iyi hizmeti vermektir.

  İLETİŞİM

  Konak Mah. Burak Sok. No: 3/1
  Nilüfer / BURSA

  Telefon : 0224 453 21 24

  E-Posta : berka@berkailaclama.com

  HABERDAR OLUN

  firmamız ve hizmetlerimizden haberdar olmak için berka@berkailaclama.com adresimize bir istek iletisi gönderin.

  Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2024 Berka İlaçlama

  Sitemap   |   Tasarım : interbim.com