Yukarı
Çık

Ana SayfaHakkımızdaHizmetlerZararlı BöceklerReferanslarİletişimBize Yazın
Kara Dul Örümceği

Özellikleri

Boy: En fazla 2 cm, karın çapı 1 cm.

Renk: Parlak siyah, bazen kahverengi tonları

Karınlarının alt bölgesinde bulunan kırmızı leke genelde bir kum saati şeklindedir. Isırdığında çok acı veriyor olması ve etkisinin birkaç gün sürmesi sebebiyle, insanlar arasında korkulan bir örümcek türüdür. Bu ısırıklar öldürücü olmamakla birlikte, küçük çocuklar ve yaşlılar için risk teşkil etmektedir.

 

Davranışlar

Kara dul örümcekleri, yere yakın seviyelerde, belirli bir şekli olmayan yapı iskelesi tipinde ağlar kurarlar. Ağları, kerste yığınları altı, kutuların arası gibi korunaklı yerlerde görülür. Yüksek bir noktadan belirli mesafeye ağ şeridi atıp, bu şekilde yeni noktalara sıçrayabilir. Bu sebeple, binalarda görülürler ancak kısa sürede ölürler. Avlayabildikleri her tür böceği yerler. Dişileri genellikle erkeklerini yerler.

 

Yaşam Alanları

Isırma vakalarına, açıkta duran bir eşyayı kaldırırken veya bir terliği giyerken, altında saklanan kara dul örümceğiyle temas edilmesinde rastlanır. Ağlarını kuytu ve korumalı yerlerde kurup, bu noktalardaki böcekleri avlamaya çalışırlar. Bu alanlar garaj veya dış alanlarda gelişigüzel yerleştirilmiş tüm malzemelerin altlarıdır.

 

Mücadele İpuçları

 • Dış alanda, garajlarda, bodrumlarda ve depolarda uzun süredir yerinden oynatılmamış malzemeleri taşırken, ısırılma riskine karşı eldiven giyilmelidir.
 • Örümcek gözle görülmese de, ağlara çıplak elle müdahale edilmemelidir.
 • Mücadele profesyonel bir firma yardımıyla yapılmalıdır. Sayıca fazla olduklarında vakumlanmaları gerekir.
 • Bilgi ve iletişim için bize ulaşın!

  BERKA İLAÇLAMA -> Konak Mah. Burak Sok. No: 3/1 Nilüfer / BURSA

  Telefon ile Ulaşın
  (Hafta İçi » 09:00 - 18:00)
    0224 453 21 24

  E-posta Gönderin
    berka@berkailaclama.com

  Telefon ile Ulaşın)
    0546 283 89 81

  Telefon ile Ulaşın)
    

  Hizmet Bölgeleri

  Nilüfer İlaçlama Gürsu İlaçlama Kestel İlaçlama İnegöl İlaçlama Yenişehir İlaçlama İznik İlaçlama Orhaneli İlaçlama Orhangazi İlaçlama Mudanya İlaçlama Gemlik İlaçlama Osmangazi İlaçlama Yıldırım İlaçlama Karacabey İlaçlama Büyükorhan İlaçlama Harmancık İlaçlama Keles İlaçlama Mustafakemalpaşa İlaçlama Beşevler İlaçlama Üçevler İlaçlama Özlüce İlaçlama Görükle İlaçlama Kültür İlaçlama

  HAKKIMIZDA

  Başta insan sağlığı olmak üzere hedef dışı canlıyı ve çevreyi korumak prensibimiz çerçevesinde, müşterimize kaliteli, periyodik, ekonomik ve kalıcı çözümler sunarak yaptığımız işin kalitesini sürekli iyileştirmenin gayreti ile rakiplerimize göre daima en iyi hizmeti vermektir.

  İLETİŞİM

  Konak Mah. Burak Sok. No: 3/1
  Nilüfer / BURSA

  Telefon : 0224 453 21 24

  E-Posta : berka@berkailaclama.com

  HABERDAR OLUN

  firmamız ve hizmetlerimizden haberdar olmak için berka@berkailaclama.com adresimize bir istek iletisi gönderin.

  Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2023 Berka İlaçlama

  Sitemap   |   Tasarım : interbim.com